Yukarı Çık

Firewall Kurulumu

Kocaeli İletişim Sistemleri olarak kullandığınız firewall (fortigate, cisco, dlink, zyxel, check point, iptables, squid vs) ister yazılımsal ister donanımsal firewall'larınız ile ilgili tüm sorunlarınızı en hızlı şekilde çözüyoruz. Kullanıcıların iş dışında başka şeylerle uğraşmalarını engellemek ve zararlı programcıklar içeren web sayfalarını önlemek için ise Web Filtreleme sistemlerine ihtiyaç vardır. Yine network trafiği ve kullanıcı zamanını oldukça çalan bir diğer sorun spam maillerdir. Bunları da engelleyen Anti Spam teknolojileri hızla gelişmektedir.
Günümüzde farklı farklı marka ve teknolojide çözümler bulunmaktadır. Ancak sektör genel olarak tüm tehditleri engelleyen bütünleşik cihazlara yönelmektedir. Bu amaçla birçok marka tüm tehditleri tek cihazda engelleyebilen “Bütünleşik Güvenlik Sistemleri” (UTM) ürünler çıkartmaya başlamıştır. Bu sayede hem merkezi ve kolay kontrol sağlanmakta hem de lisans maliyetleri farklı teknolojileri parça parça almaya göre daha ucuz olmaktadır.

Ayrıca önerilen bu cihazların aşağıdaki ek avantajları bulunmaktadır:

FIREWALL : Cihaz ile internet çıkışı ve internetten geliş ile ilgili tüm izinler ayarlanabilir.

VPN : Dışarıdan (mesela evden internete başlanarak) iç networke şifeli bir network kanalı ile ulaşılabilir.

IM FILTERING : Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları belli kullanıcılar için izin verilebilir veya yasaklanabilir.

P2P FILTERING : Kullanıcılar arası veri alışverişini sağlayan, trafiği boğan ve zararlı içeriklerin de yayılmasına neden olan P2P uygulamalarını (Kazaa, Skype, bitTorrent, eDonkey, Gnutella vb.) kişi bazlı kısıtlayabilir veya komple engelleyebilir.

TRAFFIC SHAPING : İşle ilgili uygulamalara ağda öncelik verilerek, Messenger gibi çok gerekli olmayan uygulamalara düşük bant genişliği ayrılabilir.

Firewall Kurulumu